"Çatı Olan Her Yerde Biz Varız..."
METAL PANEL KİREMİT VE ÇATI SİSTEMLERİ
TR EN
+90 850 270 00 22
+90 532 402 55 52
info@starbondmetal.com
Metal Kiremit Hakkında

STARBOND DOĞAL TAŞ GRANULLERİ​


STARBOND METAL KİREMİTİN KAPLADIĞI DOĞAL TAŞLAR 500 YILDA OLUŞMUŞ MAĞMATİK TÜREVLİ BİR TAŞ CİNSİDİR VE SU TUTMAZ ÖZELLİKLİDİR.

Starbond Metal Kiremit volkanik oluşmuş doğal taş granüllerle kaplıdır. Bu kaplamalar sert tabakasıyla çatıyı hava şartlarına karşı koruyarak doğal bir güzellik katar. Canlı renkli doğal taşlar  güneşin aşırı UV sine karşı korur ve çatı renk değiştirmez. Starbond ana renkler dışında, farklı renkler karıştırılarak yeni tonlar yaratılabilir.
 

 

 

STARBOND METAL KİREMİTİN YAPISI

Aluzinc ’ in ( Galvalume )  yapısı standart galvanizli ürünlerle  karşılaştırıldığında 6 ila 9 kat daha uzun ömürlü ve daha sağlam bir çelik ürün olduğunu kanıtlamıştır. 

Öncelikle, konutların metal çatısı çelikden yapılır. Konut uygulamaları için çatı çeliği başlangıçda çelikhanede çok büyük rulolar halinde üretilir. Daha sonra çelik fabrikasında pas önlemek için bir metal tabaka ile kaplanır.
Starbond Metal Kiremitin hammaddesi  (Galvalume) Aluzinc' dir yani alüminyum ve çinko karışımıdır. Alüminyum hacimce yüzde 55 dir. Çinko, Galvalum oluşturmak için alüminyumla birleştirildiğinde çoğu durumda daha fazla koruma sağlar.  Aluminyum  ve çinko karışımı nedeniyle bu çelik asla paslanmaz.
​Starbond metal kiremit tesisimizde çeliğin tabanı üzene özel birkaç tabaka kaplama yapılır. Sonra, kaıcı dayanıklılık sağlamak için fırınlarda pişirilir. Ürünlerimizin uzun ömürlü olması garnati ederiz. Sonuç olarak, Starbond Metal Kiremit ideal bir yapı malzemesidir.

   

STARBOND METAL KİREMİTLERİ ÇELİK BİR TABAN ÜZERİNE ÖZEL KAPLAMAYLA BİRKAÇ TABAKADAN YAPILMIŞTIR.METAL  ÇATI  KİREMİT TARİHİ 

Metal Kiremit ilk olarak M.S. 1280 de kullanılmıştır. Bakır,  metalin sündürülebilir şeklidir ve bakır, binlerce yıl  mimaride önemli bir rol oynamıştır. Yüzyıllar sonra, bakır ve alaşımları, Avrupa ortaçağ mimarisinde bütünleyiciydi.  M.S. 1280 yılında Hildesheim ‘da  inşaatı yapılan St. Mary's Katedralinin çatısı 2. Dünya Savaşında bombalanma sürecine kadar ayakda kalmıştır. Kuzey Avrupa'nın Rönesans dönemine ait en önemli kalelerinden birisi olan Kronborg çatısı M.S. 1585 de kurulmuştur.  Kule üzerindeki bakır çatı  2009 yılında yeniden restore edilmiştir.

Cauterets, Fransa

 

 

 

 

 

 

 

  


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/starbond/domains/starbondmetal.com/public_html/pages/support/detail.php on line 151